VITRA Krzesło Eames Plastic Chair DSR z poduszką

Producent: Vitra. Projektant: Charles & Ray Eames.

Więcej szczegółów

Produkt dostępny na zamówienie.

1 421 zł

Cechy

Materiał głównypolipropylen
Materiał dodatkowymetal
TapicerkaHopsak

Szczegóły przedmiotu

The Eames Plastic Side Chair jest to współczesna wersja legendarnego Fiberglass Chair. Forma krzesła jest efektem pracy projektantów nad siedziskiem, którego kształt pasowałby do kształtu ciała człowieka. Krzesło zostało wyprodukowane przy współpracy z Zenith Plastic dla Museum of Modern Art w Nowym Jorku i było pierwszym fabrycznie wyprodukowanym plastikowym krzesłem, stworzonym z jednego kawałka tworzywa (oryginał został zaprojektowany na potrzeby konkursu na tani design mebli ogłoszonego przez Museum of Modern Art).

We współczesnej wersji krzesło wykonywane z polipropylenu jest jeszcze bardziej komfortowe i wygodne niż pierwotna wersja. Bazą całego projektu jest organiczne siedzisko z tworzywa - w tej wersji z dodatkową wygodną poduszką na siedzisku, połączone z różnego rodzaju nóżkami.

DSR = Dining Height Side Chair Rod Base

Wymiary: wysokość 83 cm, siedzisko na wysokości 43 cm, głębokość 46,5 cm, szerokość 46,5 cm

Siedzisko: polipropylen w różnych kolorach do wyboru. Podstawa: chromowana lub malowana proszkowo na czarno. Poduszka na siedzisku w tkaninie Hopsak w różnych kolorach do wyboru. Więcej szczegółów w naszym salonie. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Przy zakupie w uwagach prosimy wpisać: wybrany kolor podstawy, wybrany kolor tworzywa, wybrany kolor tkaniny oraz informację na jakiej podłodze będą stały krzesła.

Powiązane produkty